Protože zbožni osadnici z celého okolí v čas velikého sucha nebo mokra ke zřícenině kostela, na které visel malý, na skle malovaný obrázek sv. Víta, putovali a zde prosili o pomoc a nikdy nebývali oslyšáni, mnohdy už ten den začalo pršet.
Kvítkovické hospodyně, ženy i dívky byly hluboce dojaty a těžce nesly, že obrázek sv. Víta, už značně sešlý, je vystaven nepřízni počasí. Proto nechaly namalovat novy obraz sv. Víta na plátně a žádaly své otce a manžele, aby postavili nějakou stříšku nebo kapličku, aby obraz netrpěl. Sousedé kvítkovičtí a haberští se ustanovili na tom, ze postaví společně kapličku a zaslali hned žádost slavnému opatství vyšebrodskému, aby potřebné místo k tomu darovalo a nějakým darem na stavbu kaple přispělo. 4. listopadu 1884 odpověděl opat Leopold, že je ochoten žádané místo poskytnouti, ale žádá, aby také svolení politického úřadu se vymohlo. Potom společně haberští a kvítkovičtí hospodáři přikročili ke stavbě kaple, opat daroval potřebné dřevo a poslal i starý oltář Ukřižovaného.
Stavba kaple byla dokončena r. 1880 a veškerý náklad na stavbu obnášel 165 zlatých a 80 krejcarů. Veškeré práce i formanské byly konány zdarma. Když byla kaple dostavena a revírník Alois Streinz (1840-1908) okolí kaple osázel kaštany, byl požádán farář dubenský P. Bartoloměj Berger (1841-1908), aby kapli vysvětil, a tak 15. června 1880 za veliké účasti lidi, Hasičského sboru a s hudbou vítat pode vsi veledůstojného pana faráře Bergera a doprovázeli ho až k nové kapli, kterou zasvětil sv. Vitu.
V listopadu příliš mnoho sněhu a vody, to známka příští neúrody.
Jaký listopad - takový příští březen.
"Jsme si blízcí hodnotami přesahujícími rámec jednoho života"